در دیدار کاردار سفارت عمان با مهدی افضلی مدیر عامل موسسه توسعه هنرهای معاصر در ارتباط با توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری و گسترش تعاملات بین دو کشور تاکید شد. کاردار سفارت عمان با اشاره به سابقه و رابطه دوستانه دیرین بین ایران و عمان تصریح کرد: وجود این رابطه دوستی پایدار بین دو کشور زمینه بسیار مطلوبی را برای ارتباطات فرهنگی و مشارکت در حوزه‌های مختلف فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر اینکه رابطه موثر بین دو کشور زمینه مناسبی برای همکاری‌های مشترک در سایر حوزه ها به ویژه حوزه های هنری و فرهنگی است از سویی همین ارتباطات هنری به پایدارتر و موثرتر شدن رابطه بین دو کشور و گسترش رابطه مثبت و شناخت بهتر بین دو ملت منجر خواهد شد.

القتبی از علاقه‌مندی کشور عمان به میزبانی از هنرمندان ایرانی خبر داد و افزود: علی رغم زمینه‌های مناسب موجود، ارتباطات فرهنگی و میزبانی از هنر بین دو کشور در سطح قابل قبولی نیست و در این زمینه آماده مشارکت و انجام مقدمات لازم برای گسترش روابط هستیم.

در این دیدار بر تسهیل حضور هنرمندان دو کشور برای اجرای برنامه‌های هنری در سالن اپرای مسقط مطرح شد. همچنین سلطان القتبی بر پیگیری حضور ایران در برنامه‌های هنری سالیانه کشور عمان تاکید کرد. در این نشست مقرر شد اقدامات اجرایی برای پیگیری این اهداف بلافاصله آغاز شود.